Syyskokous ja vuosijuhla

Olutkulttuuriseuran sääntömääräinen syyskokous järjestetään 18.11.2017 klo 15 Jyväskylässä ravintola Vihreässä Haltiattaressa. Kokouksessa valitaan ensi vuoden hallitus ja hyväksytään toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2018. Tämän lisäksi kokouksessa käsitellään Olutliittoon liittyminen. Kokousdokumentit:

Samana päivänä klo 18 järjestetään seuran perinteinen vuosijuhla. Paikkana toimii vastikään uuteen sijaintiin muuttanut Teeleidi Kramsunkatu 1:ssä. Ruokaa paikalla tarjoaa T-BBQ. Ilta sisältää myös ohjelmaa, kuten

  • Mikko Tynin esitelmä myöhemmin ilmoitettavasta aiheesta
  • Paikallisosastojen edustajat maistattavat kotiolutkilpailuun tehtyjä oluita
  • Jouni Ranisen ja Pekka Vesalan olutmatkapäiväkirja USA:n länsirannikolta

Vuosijuhlan osallistumismaksu on 20e jäsenille ja 35e muille. Vuosijuhlaan ilmoittautuminen 15.11.2017 23:45 mennessä tästä linkistä.

Kategoria(t): Yleinen. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *